top of page

KÜRESELCİLİK VE ULUSALCILIK

KÜRESELCİLİK  VE  ULUSALCILIK  HAKKINDA

Dostlarım Dünyalı kardeşlerim, 3. Dünya savaşı kapıda görünüyor. Küreselciler, tüm Dünya tek anayasayla idare edilsin diyenlerle, ulusalcılar, yaşanılan durum aynen muhafaza edilsin diyenler arasında kıyasıya, nükleer güçlerin de kullanılacağı bir savaş başlamak üzere. Küreselcilerin kabala öğretisi Armageddon kıyamet savaşını başlatmakta kararlı oldukları görülüyor.Ulusalcılar da kendi çiftlikleri gibi gördükleri devletlerinde lüks hayatlarını ne pahasına olursa olsun devam ettirmeye kararlı görünüyor.

Çok tehlikeli bir süreç yaşıyoruz.

Yaratıcımızın eseri cennet doğanın katledilmesi belki de tamamen yok edilmesi söz konusu.

Küresel bir anayasada uzlaşılmalıdır.

Sorunların ve soruların küresel olduğu bir Dünyada hiçbir ulusal devlet tek başına bunları çözemez. Küreselciler ve ulusalcılar insanlığın ortak hedeflerine odaklanan ortak bir anayasada uzlaşmalıdır.

Böyle bir savaşın sonucu belirlenemez.Kazananı olmaz. Çok büyük bir yıkım olur.Doğa ve insani değerler yok olur.Kalabilirse, kalan insanlar bu çöküşün altından kalkamaz.

Nüfus planlaması yapılarak, Dünya dili etkinleştirilerek ,sosyal güvence içinde yaşayan bir insanlık ,insanlığın hedeflerine ulaşması için en yararlı yoldur.

Bu yolda tüm Dünya devletlerinin katılımıyla yapılacak bir anayasa ile insanlık kabuğunu kıracak,yaratıcımızın yolunda çok büyük bir adım atacaktır.

Bu önemli uzlaşma sağlanamazsa insanlık ölü doğacaktır.

Hazırlanan Dünya anayasası ,tüm Dünya devletlerinde referanduma sunulmalıdır.

Kabul etmeyen devletler,toplumlar için her türlü yaptırım uygulanabilir.

Hakkın yolunda gidiyoruz diyerek ,yanlış yola sapmak,telafisi mümkün olmayan zararlara yol açacaktır.

Nükleer düğmeye basmadan önce,insanlığın,doğanın ve tüm canlıların yok olacağını düşünerek ,uzlaşma yoluna gidilmelidir.

Hiç kimse insanüstü değildir.

Ne mutlu Dünyanın sade bir vatandaşıyım diyene.

Tüm insanlığa sevgiler saygılar..

Ahmet  Orhan  Erülgen

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

BARIŞ ADALET VE SEVGİ İÇİN

SEVGİ DÜNYASINI KURALIM                                                                                                                                                                                D

PARASİZM UYGULAMASI HAKKINDA

Toplumda  çalışma  hayatı ,”Her  insan  üzerine  düşen  görevi  yapacak”  Kuralı  üzerine  yapılanacaktır. Parasizm  düzeni ni  kabul  eden  bir  toplumda , önce  nüfus  sayımı  yapılarak , çalışabile

YENİ ANAYASA NASIL OLMALI

YENİ ANAYASA NASIL OLMALI Türk milletinin geleceğine ışık tutacak, Dünya insanlığına örnek olacak, yol gösterecek bir anayasa olmalıdır. Temeli insan hak ve özgürlükleri olmalıdır. Tüm toplumun her bi

Comments


Yazı: Blog2 Post
bottom of page