top of page

Parasizmi Hayata Geçirmeye Dair

PARASİZM DÜZENİ NELER GETİRECEK

Parasizm  Ahlak  Düzeni  tüm devletlerde demokratik seçimlerle, referandum kabulleriyle yaşama geçecektir. Öncelikle derneği, partisi  kurulacak, insanlar bilgilendirilecek, ikna edilecek, kalpler kazanılarak  seçimle iş başına gelinecektir.

Toplum fertlerinden oy istenirken, Parasizm  vaatleri ve söylemleri, Parasizm  sistem partilerinden çok farklı olacaktır.

Yaşadığımız sistem içindeki  tüm dünya devletlerinde bulunan siyasi partilerin, yapamayacağı, yapma vaadinde bulunamayacağı birçok insanlık sorunu için, Parasizm  idarecileri  çözüm  sözü  vereceklerdir..


Parasizm  Ahlak  Düzenini  kabul  eden  bir  ülkede  ilk  5  yıl  sonunda  ortadan  kalkacak  insanlık  sorunlarından  bazıları :


1-  Açım, yiyecek bir şeyim yok, nasıl bulacağım, yoksa çoluk çocuk açlıktan hasta olup ölecek miyiz çaresizliği, korkuları içinde bir tek toplum ferdi kalmayacak. Hiç kimse meydanlarda kepçeyi tencereye vurarak açlık propagandası yapmayacak. Her insanın karnı doyacak, bir daha aç kalmayacağının güvencesi içinde olacak.                                                     2-  Hiç kimse açlıktan ölme korkusuyla suç işlemek zorunda kalmayacak.

3-  İdari kadrolarda, eski kokuşmuş zihniyetten kalma, sahtekarlık, hırsızlık, görevi kötüye kullanma, zimmet vs. gibi suçları İşleyen  insan kalmayacak, bu konu bir daha açılmamak üzere kapanacaktır.

4-  İşsizim, çalışmak istiyorum iş bulamıyorum. Çalışmadığım için çok sorunlarım var. Bunalım içinde, stres ve depresyondayım. Ne yapacağımı bilmiyorum diyen bir tek toplum ferdi kalmayacak.

5-  Çalışıyorum ama geçinemiyorum, kazancım ailemi geçindirmeye yetmiyor. Ne yapsam olmuyor, borçlarımı ödeyemiyorum, alacaklılara boyun eğmekten bıktım, çıldırmak üzereyim diyen kimse kalmayacak.

6-  Sevdiğimle evlenemiyorum. Ev tutacak, eşya alacak, düğün yapacak paramız yok. İş arıyoruz  bulamıyoruz  bulsak ta karnımızı doyuracak parayı zor alıyoruz. Yuvamızı nasıl kuracağız ?  diyen bir insan kalmayacak.

7-  Hayatım boyunca gerçek bir aşk, sevgi beraberliği yaşamadım. Sevsem de param olmadığı, güçsüz olduğum için kavuşamadım. Benim de aşk yaşamaya, sevgi dünyası içinde olmaya hakkım yok mu ?, ben bu dünyadan gerçek bir aşk sevgi beraberliği yaşamadan mı gideceğim diyen hiç kimse kalmayacak.

8-  Cinsellik  konusunda  ilişkilerin daha rahat yaşanacağı, tatmin olmaya başlayan bir  toplum oluşacak. Cinsel tatminsizliğin bunalımları, hastalıkları, cinsel suçlar, sapkın ilişkiler azalacak. Sosyal güvence içinde yaşayan insanlar birbirleriyle rahatça ilişki kurabileceklerdir. Çıkar birlikteliği, ortak yaşam yerine, sevgi beraberlikleri oluşacaktır.

9-  Okumak kendimi geliştirmek istiyorum, olanağım yok. Masrafın çok oluyor diye babam okula göndermiyor.

Geçim zorlukları nedeniyle tahsilimi yarım bırakmak zorunda kaldım. İstediğim üniversiteyi kazanamadım. Sevmediğim bir meslek okuluna gidiyorum. Bu okuldan mezun olsam da iş bulmam zor vs. gibi sorunlar bitecek. Her genç yeteneği olduğu, sevdiği meslek okuluna, yüksek okula gidecek, topluma severek yaptığı işle hizmet verecektir.

10-  Hastayım tedavi olamıyorum. İyi bakılamadığım için iyileşemiyorum.

Maddi durumum iyi olsa iyileşebileceğim. Param olsa daha iyi ilaçlar kullanabileceğim. İyileşmem için gereken her şey yapılamıyor diyen hiç kimse kalmayacak.

11-  Evim yok sokakta kaldım. Başımı sokacak bir yerim, barınağım olmadan ben nasıl yaşarım. İşsizim kiramı ödeyemiyorum, ev sahibi evden çıkarırsa çoluk çocuk nereye gideriz, kimin yanına sığınırız. Karnımızı zor doyuruyoruz bizim bu şartlarda ev sahibi olmamız olanak dışı vs. sorunlar bitecek her insanın rahat ve huzur içinde yaşayacağı bir evi olacaktır.

12-  Parasizm  idarecileri  tarafından vaat edilen, sözü verilen, sorunlar çözülmezse, insanlar mutlu, huzurlu, hayatından memnun olmazsa, toplum idaresi, iradeyi halka iade edecek, toplum istediği sistemde yaşayacaktır.


Parasizmin Hayata Geçişi: Metin
bottom of page